Neodkladajte sa na druhú koľaj...Urobte najodvážnejší krok dnes.

Napíšte alebo zavolajte 0911 442 642

4.61538461538 1 1 1 1 1 Hodnotenie 4.62 (52 hlasov)
Manželská terapia - 4.6 z 5 spolu: 52 hlasov

 

manzelska terapiaJe určená pre partnerov a manželov, ktorí chcú riešiť problémy vo svojom vzťahu a ktorí si uvedomujú, že na riešenie problémov vzniknutých vo vzťahu sú potrební dvaja. Ak ste sa vo svojom vzťahu dostali do obdobia, v ktorom máte pocit, že to takto už ďalej nejde a že ste už vyskúšali všetko, dajte si ešte jednu šancu v podobe návštevy psychológa.

Často býva rozchod totiž iba únikom z náročného životného obdobia, do ktorého sa zákonite dostáva každý vzťah. Najhorším možným riešenim vzťahovej krízy je zotrvávanie v tichu. Studená vojna, ktorú vediete je vo svojich dôsledkoch často horšia pre všetkých zúčastnených. Otvorené konflikty, tiež nemusia byť najlepším riešením, pokiaľ z nich nedokážete výjsť silnejší, múdrejší. Niekedy môže byť aj odchod zo vzťahu spôsobom, ako druhému povedať, že takto to ďalej nejde...

Ak je váš vzťah v podobnej situácii a studená vojna odčerpáva chuť žiť a ubližujete si navzájom viac, než by ste chceli, neváhajte, prekročte svoj strach a príďte sa o svojom probléme porozprávať. Ak je pre Vás predstava návštevy psychológa symbolom vlastného zlyhania, neberte to tak.

Aj ku kaderníkovi, alebo automechanikovi zájdeme vtedy, keď potrebujeme rýchlo, efektívne dosiahnuť svoj cieľ a neberieme to ako vlastnú neschopnosť. Najčastejšie témy, s ktorými ľudia prichádzajú do terapie sú: Partner/ka ma nepočúva, nereaguje na to, čo mu/jej hovorím, nerozumie mi.

Bojím sa agresívnych reakcií partnera/ky, vadí mi krik. Nemáme spoločné záujmy. Nevieme sa dohodnúť, ako nakladať s peniazmi. Máme rôzne názory na výchovu detí, nedarí sa nám zhodnúť sa na spoločnom postupe. Zo vzťahu sa nám vytratila vášeň.

Ako si poradiť s neverou a neodísť zo vzťahu? Ako začať znovu dôverovať? Dá sa to vôbec? Partner/ka je stále pod vplyvom svojich rodičov. Ja sa obetujem pre rodinu a on/ona nie. Neviem, čo v našom vzťahu nie je v poriadku, ale necítim sa v ňom dobre.

Čím skôr si uvedomíte, že je pra Vás problém vo vzťahu neprekonateľný a ťažko sa Vám dýcha, tým jednoduchšie môže byť z tejto slepej uličky, sa dostať. Nemusíte preto čakať na najhoršie a poradiť sa môžete prísť i skôr. Nezávislý pohľad vám môže pomôcť vidieť váš vzťah z inej perspektívy a vďaka tomu sa v ňpm môžete potom i vy lepšie zorientovať.

Sedenia môžu prebiehať s každým členom páru oddelene alebo spoločne. Na konkrétnom postupe sa dohodneme spoločne podľa Vašich konkrétnych potrieb.

Objednajte sa teraz 

parova terapia psycholog

Nečakajte na koniec búrky, naučte sa tancovať v daždi...

parova terapia

Pre šťastie v živote sú dôležité tri základné esencie: niečo robiť, niečo milovať a v niečo veriť.

terapia par

Žiarlivosť je drak, ktorý popraví lásku pod zámienkou, že ju udržiava nažive. Havelock Ellis

zlomene srdce

Ak Vám niekto zlomil srdce, nechajte slzami naplniť rieku, postavte cez ňu most a choďte ďalej..

zivotna kriza

Každá rana zanechá jazvu a každá jazva rozpráva príbeh. Príbeh o tom, že som prežil/a. Craig Scott