Neodkladajte sa na druhú koľaj...Urobte najodvážnejší krok dnes.

Napíšte alebo zavolajte 0911 442 642

4.61016949153 1 1 1 1 1 Hodnotenie 4.61 (59 hlasov)
Manželská terapia - 4.6 z 5 spolu: 59 hlasov

 

manzelska terapiaJe určená pre partnerov a manželov, ktorí chcú riešiť problémy vo svojom vzťahu a ktorí si uvedomujú, že na riešenie problémov vzniknutých vo vzťahu sú potrební dvaja. Ak ste sa vo svojom vzťahu dostali do obdobia, v ktorom máte pocit, že to takto už ďalej nejde a že ste už vyskúšali všetko, dajte si ešte jednu šancu v podobe návštevy psychológa.

Často býva rozchod totiž iba únikom z náročného životného obdobia, do ktorého sa zákonite dostáva každý vzťah. Najhorším možným riešenim vzťahovej krízy je zotrvávanie v tichu. Studená vojna, ktorú vediete je vo svojich dôsledkoch často horšia pre všetkých zúčastnených. Otvorené konflikty, tiež nemusia byť najlepším riešením, pokiaľ z nich nedokážete výjsť silnejší, múdrejší. Niekedy môže byť aj odchod zo vzťahu spôsobom, ako druhému povedať, že takto to ďalej nejde...

Ak je váš vzťah v podobnej situácii a studená vojna odčerpáva chuť žiť a ubližujete si navzájom viac, než by ste chceli, neváhajte, prekročte svoj strach a príďte sa o svojom probléme porozprávať. Ak je pre Vás predstava návštevy psychológa symbolom vlastného zlyhania, neberte to tak.

Aj ku kaderníkovi, alebo automechanikovi zájdeme vtedy, keď potrebujeme rýchlo, efektívne dosiahnuť svoj cieľ a neberieme to ako vlastnú neschopnosť. Najčastejšie témy, s ktorými ľudia prichádzajú do terapie sú: Partner/ka ma nepočúva, nereaguje na to, čo mu/jej hovorím, nerozumie mi.

Bojím sa agresívnych reakcií partnera/ky, vadí mi krik. Nemáme spoločné záujmy. Nevieme sa dohodnúť, ako nakladať s peniazmi. Máme rôzne názory na výchovu detí, nedarí sa nám zhodnúť sa na spoločnom postupe. Zo vzťahu sa nám vytratila vášeň.

Ako si poradiť s neverou a neodísť zo vzťahu? Ako začať znovu dôverovať? Dá sa to vôbec? Partner/ka je stále pod vplyvom svojich rodičov. Ja sa obetujem pre rodinu a on/ona nie. Neviem, čo v našom vzťahu nie je v poriadku, ale necítim sa v ňom dobre.

Čím skôr si uvedomíte, že je pra Vás problém vo vzťahu neprekonateľný a ťažko sa Vám dýcha, tým jednoduchšie môže byť z tejto slepej uličky, sa dostať. Nemusíte preto čakať na najhoršie a poradiť sa môžete prísť i skôr. Nezávislý pohľad vám môže pomôcť vidieť váš vzťah z inej perspektívy a vďaka tomu sa v ňpm môžete potom i vy lepšie zorientovať.

Sedenia môžu prebiehať s každým členom páru oddelene alebo spoločne. Na konkrétnom postupe sa dohodneme spoločne podľa Vašich konkrétnych potrieb.

Objednajte sa teraz 

parova terapia psycholog

Nečakajte na koniec búrky, naučte sa tancovať v daždi...

parova terapia

Pre šťastie v živote sú dôležité tri základné esencie: niečo robiť, niečo milovať a v niečo veriť.

zivotna kriza

Každá rana zanechá jazvu a každá jazva rozpráva príbeh. Príbeh o tom, že som prežil/a. Craig Scott

zlomene srdce

Ak Vám niekto zlomil srdce, nechajte slzami naplniť rieku, postavte cez ňu most a choďte ďalej..

terapia par

Žiarlivosť je drak, ktorý popraví lásku pod zámienkou, že ju udržiava nažive. Havelock Ellis