Neodkladajte sa na druhú koľaj...Urobte najodvážnejší krok dnes.

Napíšte alebo zavolajte 0911 442 642

4.61016949153 1 1 1 1 1 Hodnotenie 4.61 (59 hlasov)
Manželská terapia - 4.6 z 5 spolu: 59 hlasov

 

manzelska terapiaJe určená pre partnerov a manželov, ktorí chcú riešiť problémy vo svojom vzťahu a ktorí si uvedomujú, že na riešenie problémov vzniknutých vo vzťahu sú potrební dvaja. Ak ste sa vo svojom vzťahu dostali do obdobia, v ktorom máte pocit, že to takto už ďalej nejde a že ste už vyskúšali všetko, dajte si ešte jednu šancu v podobe návštevy psychológa.

Často býva rozchod totiž iba únikom z náročného životného obdobia, do ktorého sa zákonite dostáva každý vzťah. Najhorším možným riešenim vzťahovej krízy je zotrvávanie v tichu. Studená vojna, ktorú vediete je vo svojich dôsledkoch často horšia pre všetkých zúčastnených. Otvorené konflikty, tiež nemusia byť najlepším riešením, pokiaľ z nich nedokážete výjsť silnejší, múdrejší. Niekedy môže byť aj odchod zo vzťahu spôsobom, ako druhému povedať, že takto to ďalej nejde...

Čítať ďalej...
4.72 1 1 1 1 1 Hodnotenie 4.72 (50 hlasov)
Žiarlivosť - 4.7 z 5 spolu: 50 hlasov

 

ziarlivost

Nie sme nikdy takí žiarliví ako vtedy, keď začneme chladnúť v láske. Potom už nedôverujeme milovanej osobe, pretože pochmúrne cítime, ako málo možno dôverovať nám samým. Franz Grillparzer

Pre niekoho známa, pre iného neznáma. Môže mať rozsah od strachu z opustenia až po agresiu a ponižovanie. Dotýka sa rovnako mužov ako žien. Obvykle začína už na začiatku vzťahu a postupne sa stupňuje.

Ak je žiarlivosť príliš veľká, do vzťahov prináša skôr bolesť a utrpenie než lásku. Liečba a pomoc pre ľudí trpiacich nadmiernou žiarlivosťou je možná.

 

Čítať ďalej...
4.70454545455 1 1 1 1 1 Hodnotenie 4.70 (44 hlasov)
Nevera, mimomanželské vzťahy a hľadanie stratenej dôvery - 4.7 z 5 spolu: 44 hlasov

 

neveraVeľmi zjednodušene možno mimomanželské vzťahy a dôvody nevery rozdeliť do niekoľkých kategórií:

Krátkodobá, situačná nevera

Majú krátkodobé trvanie, nie sú viazané na konkrétnu osobu a väčšinou sú situačne podmienené. Nevznikli ako dôsledok citového vzťahu, niekedy však doňho môžu prerásť. Môžu vznikať v situáciách, keď sú oslabené morálne zábrany (napr. pod vplyvom alkoholu). Obidvaja partneri otvorene, alebo v tichosti súhlasia, že to je krátkodobá, nezáväzná záležitosť. Niekedy však môže u jedného alebo obidvoch partnerov nastať vnútorný zmätok, ktorý môže túto „nezáväznú“ udalosť komplikovať.

Čítať ďalej...
4.92857142857 1 1 1 1 1 Hodnotenie 4.93 (42 hlasov)
Spoluzávislosť a jej prejavy - 4.9 z 5 spolu: 42 hlasov

zavislost na partnerovi
Hoci sa dvaja spoluzávislí nemusia zhodnúť na definícii spoluzávislosti, pri rozhovore o konkrétnych problémoch každý z nich tuší, čo má ten druhý na mysli. Zdieľajú spolu veci, ktoré robia rovnako, a tiež spôsob, akým sa cítia, myslia, a hovoria - a práve tieto spôsoby sú charakteristické pre spoluzávislosť.

V týchto bodoch - príznakoch, problémoch a reakciách - sa zhoduje väčšina definícií a liečebných programov. Tieto príznaky určujú spôsob liečenia, a preto ich musíme rozpoznať, prijať, žiť s nimi, riešiť ich, bojovať s nimi a často ich tiež zmeniť.

Predtým, než pristúpim k tomu, čo majú spoluzávislí spoločné, by som rada niečo zdôraznila: To, že máme tieto problémy neznamená, že sme zlí, vadní alebo menejcenní. Niektorí z nás si osvojili tieto návyky ako deti. Iní ich získali neskôr v živote. Niektoré veci sme sa mohli naučiť z našich interpretácií náboženstva.

Čítať ďalej...

parova terapia psycholog

Nečakajte na koniec búrky, naučte sa tancovať v daždi...

parova terapia

Pre šťastie v živote sú dôležité tri základné esencie: niečo robiť, niečo milovať a v niečo veriť.

zivotna kriza

Každá rana zanechá jazvu a každá jazva rozpráva príbeh. Príbeh o tom, že som prežil/a. Craig Scott

zlomene srdce

Ak Vám niekto zlomil srdce, nechajte slzami naplniť rieku, postavte cez ňu most a choďte ďalej..

terapia par

Žiarlivosť je drak, ktorý popraví lásku pod zámienkou, že ju udržiava nažive. Havelock Ellis